Trenerze minął pierwszy okres przygotowań, rozegraliśmy 3 mecze sparingowe, jak trener podsumuje ten okres?

Pierwsza część okresu przygotowawczego za nami. Po przerwie Świąteczno – Noworocznej widać po wszystkich, że zdążyli przez ten czas zatęsknić za treningiem zespołowym i meczami. Celem na ten okres była adaptacja motoryczna oraz przypomnienie najważniejszych aspektów techniczno – taktycznych nad którymi pracowaliśmy w rundzie jesiennej. 3 mecze kontrolne które rozegraliśmy pokazały, że zespół jest w stanie funkcjonować na bardzo wysokim poziomie, ale również dały sygnał, że powtarzalność dobrych działań musi ulec poprawie.

Odeszło trzech zawodników z kadry pierwszej drużyny, czy będą jakieś wzmocnienia?

Pożegnaliśmy się z 3 zawodnikami, którzy znacząco przyczynili się do tego, że w poprzednim sezonie jak i w rundzie jesiennej byliśmy zespołem górnej części tabeli. W ich miejsce dołączy 3-4 zawodników i liczymy, że będzie to wartość na duży plus jeśli chodzi o poprawę jakości czy zwiększenie rywalizacji w zespole.

Jakie plany na kolejny okres przygotowań, nad czym drużyna będzie pracowała?

Kolejne tygodnie to zwiększenie nacisku na fazę atakowania. Odpowiednia ocena w momencie otwarcia i budowania gry.

Czy jest trener zadowolony z losowania par Wojewódzkiego Pucharu Polski?

Kolejny etap Wojewódzkiego Pucharu Polski przed nami. Po losowaniu przede wszystkim cieszymy się, że mecz rozegramy w roli gospodarza. Każdy z rywali na tym etapie jest bardzo wymagający, ale AKS to grupa ludzi bardzo ambitnych i z pewnością na każdy mecz ligowy czy pucharowy wyjdziemy nastawieni na zgarnięcie pełnej puli.