Pani Prezes od początku nowego roku realizujemy projekt „Rozwój Klubu, rozwojem dzieci i młodzieży” na czym on polega i jakie zajęcia w ramach niego się odbywają?

Projekt rozpoczęliśmy w czerwcu 2023 roku. Projekt koncentruje się na rozwoju indywidualnym zawodnika i zawodniczek poprzez organizację zajęć z trenerem mentalnym, dietetyczką – specjalistką ds żywienia sportowców, trenerem marki osobistej. Totalna holistyka kształcenia piłkarza. Jednocześnie mamy możliwość zadbać o rozwój naszych trenerów poprzez udział w stażach i szkoleniach, a nasze działania są dokumentowane przez profesjonalnego fotografa.

 Czy ten projekt jest projektem długofalowym?

Projekt rozpoczął się w czerwcu 2023 i zakończy w grudniu 2025. Jest to na pewno szansa na rozwój klubu i zintensyfikowanie działań szkoleniowych.

Można zadać sobie pytanie : Czy to długo ? I tak i nie. Efekty wdrożenia założeń projektu poznany na samym końcu, jednak już dziś możemy powiedzieć, że feedback jest fajny, nie tylko ze strony zawodników klubu, ale także Rodziców.

W związku z tym jaka jest strategia rozwoju klubu na następne lata?

Rozwój, Rozwój i jeszcze raz Rozwój.

Naszym celem jest zbudowanie klas szkolnych i na ich bazie drużyn, które powalczą o najwyższe pozycje rozgrywkowe. Podtrzymujemy naszą dotychczasową strategię od skrzata do seniora, czyli kształcimy młodych adeptów piłki nożnej, tak aby płynnie przeszli do piłki seniorskiej.

O planach medalowych i mistrzowskich nie będę tu mówiła, bo to jest suma różnych czynników czasem niezależnych od sztabu szkoleniowego czy zarządu.

Ważnym elementem ekspansji Czarnych Partner jest pozyskanie Sponsora Strategicznego na najbliższe 5 lat.

Plany ambitne, ale pytanie czy uda się je wprowadzić w życie ?

Pod tym pytaniem zacytuję Walta Disneya

„Jeśli potrafisz o tym marzyć, potrafisz także tego dokonać ”

Wygląda to pięknie, a jakie są największe wyzwania w nadchodzącym półroczu?

Nie wiem czy są to wyzwania czy są to jasno sprecyzowane cele zarządu ale wymienię te kluczowe : zbudowanie silnych klas 5 i 6 w szkole podstawowej, medal Mistrzostw Polski CLJ U17, awans do III Ligi Betcris Polska oraz utrzymanie drużyny kobiecej w III Lidze Mazowieckiej.

Co będzie zatem kluczowe, żeby to zrealizować ?

Nasza wspólna praca 🙂