Jakie są Twoje główne cele i plany dotyczące awansu drużyny w najbliższym sezonie?

Główny cel, jaki mi przyświeca od dłuższego czasu to oczywiście rozwój indywidualny każdego z zawodników. Rozwój każdego z nich jest gwarancją rozwoju zespołu. Awans do wyższej ligi daje nam możliwość rywalizacji na wyższym poziomie sportowym, a dzięki temu realizujemy cel główny i idziemy do przodu.

Jakie strategie zamierzasz zastosować, aby drużyna prezentowała się jeszcze lepiej w lidze?

Skupiam się przede wszystkim na tym by realizować Model Gry jaki panuje w Naszej Akademii, w tej kategorii wiekowej nie stosujemy strategii typowo pod danego przeciwnika. Skupiamy się przede wszystkim na swojej grze.

Które metody treningowe planujesz wprowadzić lub zintensyfikować, aby rozwijać potencjał zawodników?

W Akademii funkcjonują od nie dawana nowe zajęcia dla zawodników m.in. dodatkowe treningi motoryczne oraz zajęcia teoretyczne. Dodatkowo prowadzę oprócz treningów zespołowych, treningi w małych grupach – trening w głównej mierze ma za zadanie rozwijać umiejętności techniczne.

Na których umiejętnościach skupiasz się podczas treningu prowadząc swoich zawodników?

Moment w jakim znajdują się moi podopieczni jest momentem szczególnym w rozwoju sportowca. Okres dojrzewania tych chłopców , wymaga skupienia się na wielu aspektach i wraz ze sztabem szkoleniowym pracujemy nad rozwojem cech motorycznych, w dalszym ciągu rozwijamy umiejętności techniczne ale zwracamy już również uwagę na aspekty taktyczne.

Czy planujesz jakieś działania, aby zwiększyć efektywność treningów, szczególnie tych dodatkowych porannych sesji dla grupy szkolnej ?

By zwiększyć efektywność naszych zajęć niezbędny jest cały zespół i w tym momencie działania kieruje w stronę by jak najwięcej zawodników w najbliższym roku szkolnym dołączyło do grupy szkolnej.

Jakie korzyści przynosi współpraca z psychologiem mentalnym i dietetykiem w kontekście rozwoju młodych zawodników?

Te zajęcia moim zdaniem w głównej mierze podnoszą świadomość zawodników co w obliczu wyzwań jakie stawia piłka nożna jest niezbędne. Świadomy piłkarz = większa efektywność zajęć.

Czy są jakieś specjalne szkolenia lub kursy, na które chciałbyś pojechać, aby podnieść swoje kwalifikacje jako trener?

Na pewno w najbliższym czasie chciałbym udać się na kolejny kurs UEFA by podwyższyć licencję, chciałbym również odbyć staże zarówno zagranicą jak i w kraju. Dużo tego jest i mógłbym tu sporo jeszcze przedstawić, ale to na pewno są priorytety.

Jakie zmiany i ulepszenia planujesz wprowadzić w strukturze treningów i przygotowania drużyny do ważnych meczów?

Dla mnie mecz niezależnie od przeciwnika jest tak samo ważny, nie wyszczególniam czy dane spotkanie jest bardziej szczególne od innych. W przygotowaniach skupiam się by doskonalić grę zespołu, dokonuje tego m.in. na podstawie analizy gry. W ostatnim czasie wprowadziliśmy również indywidulną analizę, której dokonują sami zawodnicy – mają znaleźć plusy oraz minusy swojej gry. Czyli poprzez zwiększenie świadomości co zrobiliśmy dobrze, a co źle chcemy ulepszyć swoje przygotowania do każdego następnego meczu.

Co oczekujesz względem rozwoju drużyny w dłuższej perspektywie, na przykład w ciągu najbliższych dwóch lat?

Chciałbym by jak najwięcej chłopców dołączyło do klasy sportowej, to pozwoli nam zintensyfikować nasze działania i podnosić poziom sportowy. A w perspektywie dwóch lat chciałbym z tym zespołem awansować do CLJ U-15, granie z najlepszymi w kraju pozwoli podnieść zawodnikom ich poziom, a jednym z marzeń jakie mam to jest wychować zawodnika na miarę gry w Ekstraklasie.

Dlaczego tak ważna jest nauka w szkole sportowej ?

Nauka w szkole sportowej pozwala połączyć sport z nauką, dzięki dopasowanym planom lekcji zawodnicy mają więcej czasu na wypoczynek, nam trenerom pozwala realizować dodatkowe zajęcia sportowe, rodzice uczniów nie muszą gonić z pracy po dziecko do szkoły i potem pędem na trening i tak w kółko przez 5 dni w tygodniu. To dobre rozwiązanie, które pozwala postawić na sport bez zaniedbania nauki.

Jakie poza-piłkarskie pasje ma Trener ?

Piłka nożna – pasja, która stała się pracą, to powoduje że nie odczuwasz że pracujesz. Poza tym lubię podróżować, gotować i spędzać aktywnie czas (rower, spacer z psem).