AKS SMS Łódź wygrał wyjazdowy hit 4. ligi z Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli, dające obecnie udział w barażach o III ligę.

Łodzianie od początku narzucili swoje warunki gry i po bardzo dobrej pierwszej połowie prowadzili już 2:0 po bramkach Jana Janiszewskiego oraz Jakuba Cieślickiego. Po przerwie gospodarze zdobyli kontaktowego gola i do końca walczyli o wyrównanie, jednak „Czarne Pantery” utrzymały korzystny wynik.

Spotkanie było wyjątkowo wymagające również dlatego, że aż dziesięciu zawodników AKS-u równolegle podchodzi do egzaminów maturalnych. W meczu zadebiutował także kolejny młody zawodnik z zespołu U-17 – Maksymilian Szklarz.

Cenne zwycięstwo w Aleksandrowie Łódzkim pozwoliło AKS SMS Łódź zrobić ważny krok w walce o awans do III ligi.