To miał być sezon rozwoju młodych zawodniczek i zbierania minut meczowych przez piłkarki szerokiej kadry. Nikt nie zakładał walki o awans. Tymczasem AKS SMS II Łódź napisał piękną historię i po świetnym sezonie wywalczył promocję do III ligi!
W decydującym meczu z Konstantynowem łodzianki pokazały charakter, jakość i ogromną determinację, dominując szczególnie w drugiej połowie spotkania.
– Dziewczyny pracowały na ten sukces cały rok. Przyjęta formuła drugiego zespołu sprawdziła się i dała możliwość regularnej gry każdej zawodniczce – podkreślił trener Adrian Krogul.
Awans jest efektem konsekwentnej pracy całego zespołu i kolejnego kroku w rozwoju kobiecej piłki nożnej w AKS SMS Łódź.