Zbliża się druga edycja turnieju Świderski Cup 2022

Już za niespełna dwa miesiące na naszych obiektach odbędzie się druga edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci „Świderski Cup 2022”. Turniej odbędzie się w dn. 26-28.08.2022 r. na obiektach łódzkiego SMS, przy ul. Milionowej 12.

Zeszłoroczne zawody zostały bardzo mile odebrane przez środowisko akademii piłkarskich w całym kraju. Gościliśmy uznane marki tj. Akademie Lecha Poznań, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin czy Jagiellonii Białystok. Cieszymy się, że praca zapoczątkowana w roku 2021 ma swoją kontynuację i mam nadzieję, że utrzymamy pułap jakościowy. Już dziś zapraszam serdecznie do Łodzi w ostatni weekend sierpnia. Obiecuję, że będzie to piłkarskie święto – mówi Prezes AKS SMS Łódź Piotr Stępień

Turniej zaprogramowaliśmy z myślą o wszystkich zawodnikach mających wziąć udział w turnieju. Podobnie jak w zeszłym roku nie będziemy prowadzić klasyfikacji, by nie obciążać dzieci presją wyników, a trenerom pozwolić na realizację założeń szkoleniowych. W tym wieku to bardzo istotne, gdyż nie powinno się stosować przywiązania dziecka do danej pozycji na boisku, a żeby móc swobodnie rotować wynik sportowy drużyny musi odejść na dalszy plan – wyjaśnia Robert Szwarc Dyrektor sportowy AKS SMS Łódź

W zawodach wezmą udział zawodnicy z roczników 2012, 2013 i 2014. Łącznie blisko 400 młodych piłkarzy. Rozgrywki będą toczyły się w systemie każdy z każdym.

Udało nam się przekonać partnerów o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim do udziału w tym przedsięwzięciu. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za każdą okazaną życzliwość. Poza rozgrywkami przygotowujemy dodatkowe atrakcje, które również będą odbywały się na obiektach SMS. Chcemy by każdy zawodnik oraz trener otrzymał drobne upominki, w tym pamiątkowy medal z podobizną patrona wydarzenia jakim jest Karol Świderski – wylicza menadżer eventu Marcin Zalewski.

Patronem turnieju jest Karol Świderski – reprezentant Polski, zawodnik Charlotte FC, grający na co dzień w amerykańskiej lidze MLS, wychowanek łódzkiego SMS.

Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z dzieciakami. Ze względu na rozgrywki ligowe nie będę mógł spotkać się z nimi na SMS-ie, jednak tak jak rok temu spotkamy się poprzez internet i postaram się odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się wspólnymi siłami zorganizować te zawody. To ogromne wyróżnienie być patronem zawodów dla dzieci. Trzymam kciuki za rozwój ich talentów i pasji – podsumował Karol Świderski

 

W załączeniu do komunikatu przekazujemy zdjęcie Karola Świderskiego wraz z kolegami z klubu Charlotte FC Kamilem Jóźwiakiem i  Janem Sobocińskim, a także zdjęcie Karola z Robertem Szwarcem dyrektorem sportowym AKS SMS Łódź oraz wychowankami klubu.