Patryk Moskiewicz czyli jak szkoli AKS SMS Łódź!!!

Patryk Moskiewicz trafił do nas dzięki naszemu skautowi Sławomirowi Czyrskiemu, to on jeżdżąc po całej Polsce wypatrzył go podczas jednego z oglądanych meczy. Zainteresował się zawodnikiem i kilka chwil później trafił do naszej akademii. Trafił do drużyny trenera Michała Baińskiego, którą powołaliśmy do życia w 2016 roku. Grał u nas zatem od początku w drużynie 2001, zaliczył z nami spadek z 1 ligi wojewódzkiej, awans do 1 ligi wojewódzkiej, awans do CLJ U17 w której dwukrotnie udało się zająć 3 miejsce w grupie A.

Patryk jest przykładem jak nasza akademia potrafi rozwinąć talent. Talent, który został dostrzeżony przez Sławomira Czyrskiego. Dwa lata ciężkiej pracy trenerów, skauta, psychologa, trenera przygotowania motorycznego i zawodnika sprawiła, że Patryk rozwinął się sportowo i intelektualnie. Stał się kapitanem, który swoją postawą dawał przykład na boisku jak i w życiu codziennym. Aktualnie trafił do klubu Ekstraklasy Wisły Kraków i w ciągu najbliższych dwóch trzech lat będzie miał szansę przebić się do pierwszego zespołu ekstraklasowej drużyny.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Pawłem Hajduczkiem, znaleźliśmy dla niego idealne rozwiązanie do rozwijania swojego talentu w piłce seniorskiej.

Gratulujemy i wierzymy, że już w najbliższej przyszłości Patryk będzie miał możliwość debiutu w Ekstraklasie.

Należy przypomnieć, że AKS SMS Łódź powstał w 2015 roku. Od początku naszą ideą było wyszukiwanie talentów jeszcze nie odkrytych i szkolenie ich na obiektach przy Milionowej 12. W pierwszej fazie projektu zaczynaliśmy od 2 zawodników, aby po trzech latach w naszej piłkarskiej akademii szkolić ponad 220 piłkarzy od 6 roku życia do 19.